Jakie sa zabiegi na stres

Ostatnie badania w dziedzinie psychologii behawioralnej nie zalicza sprzątania w takich wad jak notorycznie picia, hazardu, seksu i narkotyków rekreacyjnych. Chociaż nie mamy skłonność do myślenia o czyszczeniu jako forma eskapizmu porównywalnej do heroiny lub skok ze spadochronem, to z pewnością warte drugiego wygląd. Popularna koncepcja płeć głodu, stay-at-home 1950 amerykańskiej gospodyni z miotłą w ręku i Prozac w kieszeni jest interesującym pierwszym krokiem do zrozumienia dlaczego czyszczenia.

Czy musimy oczyścić, aby wyłączyć? Czy to zdrowe? Wielu powie absolutnie, lub w każdym przypadku, porównywalnie. W przeciwieństwie do swoich zdecydowanie bardziej autodestrukcyjnych odpowiedniki na liście kontrolnej behawioralnych naukowca, czyszczenie może być postrzegany jako niewątpliwe korzyści w codziennym życiu większości ludzi. To pomaga nam czuć się lepiej i poprawia fizyczne piękno naszego otoczenia. Ale jak dokładnie to działa?

Przede wszystkim, czyszczenie jest coś mamy bezpośredniej kontroli nad. To tak proste, jak chwytając gąbkę lub ciągnięcia się Hoovera. Ponieważ możemy to zrobić kiedy tylko proszę, to jest źródłem łatwego i chwilowego samozadowolenia. Dostajemy wymierne efekty i poczucie satysfakcji w wykonaniu każdego z naszych zadań czyszczenia. Chociaż może nie być w stanie wykluczyć swoje dzieci lub swojego szefa, można wywierać znaczną kontrolę nad pranie i prasowanie. Co wtedy z profesjonalnych usług wynajem długoterminowy samochodów luksusowych czyszczenia, jeśli robi porządki jest tak satysfakcjonujące doświadczenie?

Kluczem jest w pakiecie naszej kury domowej za pigułki. Podobnie jak apetyt na picie, narkotyki, seks lub hazard, sprzątanie gospodarstwa domowego jest niewykluczone nieograniczone. pracy a kobiety nigdy się nie kończy, jak to się mówi. Choć mamy kontrolę nad bezpośrednim zadania czyszczenia, tak jak alkoholik musi umieścić szklankę do ust, aby uzyskać następnego drinka, mamy tendencję do gubimy w całym procesie.
Artykuł dzięki: